سرمایه گذاری صنعت بیمه

وبیمه  سهمی که از قیمتهای حداقلی و محدوده قیمت اسمی پیشنهاد خرید شد و در مسیر رشد نیز چندین مرتبه بررسی و در موقعیت های مختلف از جمله محدوده ۱۳۰تومان و محدوده ۱۴۵-۱۵۰ تومان برای خرید مناسب اعلام شد و آخرین تحلیل هایی که از این سهم داشتیم یکی در تاریخ ۲۹ بهمن ماه گذشته در محدوده مهم مقاومتی ۲۰۰-۲۰۹-۲۱۳ تومان بود که در وبسایت بررسی شد و دیگری در تاریخ ۱۶ فروردین ماه بود که در کانال تلگرام این سهم را در تایم ماهانه بررسی کردیم در حالیکه مقاومت قبلی را شکسته بود و با مقاومت ۲۶۲ تومان درگیر بود ….

این سهم مقاومتها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت تا به مقاومت سقف تاریخی در نمودار تعدیل نشده یعنی ۳۹۲ تومان رسید و این مقاومت را شکست و تا ۴۲۰ تومان رشد کرد ولی بعد گذشت حدود ۶ هفته هنوز نتوانسته  است بالای سقف تاریخی خود در نمودار تعدیل نشده یعنی بالای ۳۹۲ تومان تثبیت شود و اکنون در تاریم فریم هفتگی و تایم فریم روزانه در ۴۲۰ تومان سقف دوقلو زده است ….

بنابر این مادامی که نتواند مقاومت ۴۲۰ تومان را با قدرت بشکند و یا اینکه بالای سقف تاریخی خود یعنی ۳۹۲ تومان تثبیت شود ریسک خرید یا نگهداری سهم بسیار زیاد است و در صورت شکست ۳۳۷ تومان به پایین ، سهم وارد فاز اصلاحی خواهد شد که میتواند اصلاح قیمتی یا زمانی باشد ….

همچنین در سناریو دیگر ، یعنی در صورت شکست ۴۲۰ تومان به بالا و عبور قیمت از ۴۳۷ تومان نیز مقاومت مهم دیگری در ۴۸۵ تومان در مقابل قیمت سهم قرار دارد که میتواند باعث واگرایی منفی و اصلاح قیمت شود ….

بنابر این خرید سهم در این شرایط بسیار پر ریسک ارزیابی میشود و برای سهامدارانی که در سود خوبی هستند شناسایی و ذخیره سود شاید بهترین گزینه باشد….

لازم به ذکر است که این شرکت در گزارش دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۶ مبلغ ۴۷۷ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده در حالیکه در دوره مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۱۴ ریال زیان شناسایی  کرده بود….البته با توجه به اینکه این سود حاصل از فروش پروژه هاست و برای سنوات بعد قابل تکرار نیست  میتوان گفت که قیمت سهم عملا” به هدف خود رسیده و یا بسیار نردیک شده است …..

متذکر میشوم که این تحلیل نظر شخصی است و توصیه ای برای خرید یا فروش نیست …

 

وبیمه - هفتگی